Contents

Hâlihazırda kompakt dönen bir pelotonda ritim şeytani olmaya başlar

17:07

Artık pelotonda en üst sıraları alan generalin favorileri kadroları. Piedmont’un bu bölgesinde esen hafif rüzgârla sürprizler istemiyorlar.

17:02

Novi Ligure’de rüzgar hafif esiyor. Sprint’i nasıl etkilediğini göreceğiz.

16:59

Bitiş çizgisine 20 kilometre! Zaten kompakt bir şekilde yuvarlanan bir pelotonun ritmi şeytani olmaya başlar.

16:52

Üç kaçış arasında yuvalanmış. Frapporti, Maestri ve Cima’nın macerası 25 kilometre kala sona eriyor. Senaryo, Giro’nun son günlerine kadar izlendi.

&# 127470;&# 127481; #Giro: Frapporti, Cima ve Maestri’nin kaçışı sona erer. Novi Ligure bitiş çizgisine 23 km; kompakt takım.&# 127466;&# 127480; #Bira: Şimdilik bir arada kalan bir takımda sinirler, saldırılar ve biraz rüzgar. Iurreta’daki olası grup sprint için 30 km. pic.twitter.com/dp7OUbi461

– Movistar Team (@Movistar_Team) 22 Mayıs 2019

Daha fazla yükle

Fernando Alonso, bir kayaya çarptıktan sonra yaşadığı kazaya rağmen Dakar 2020’nin ikinci etabını nihayet bitirmeyi başardı. Asturian binici, günün galibi Güney Afrikalı Giniel De Villiers’in (Toyota) iki saatten fazla gerisinde 57. sırada etabı tamamladı. Fernando Alonso ve Marc Coma galipten 2 saat 34 dakika sonra bitiş çizgisine ulaştı.

06/01/2020

Saat 14: 46’da CET

Fernando Alonso 2021 Dakar Rallisi

Fernando Alonso, Pazartesi günü Dakar’ın ikinci etabında bir aksilik yaşadı ve bu da onu günün zamanlanmış bölümünün 160. kilometresinde ayakta tuttu. Yarışın organizasyonu, Alonso’nun uğradığı hasarın niteliğini göstermese de, Asturian bir kayaya çarpabilir ve hasarı onarmak için yardım aracının müdahalesini gerektirebilirdi. Fernando Alonso ve Marc Coma, 69. kilometrede ve 108. kilometrede dördüncü en iyi üçüncü kısmi sayıya ulaşan talihsizlikten önce oldukça hızlıydı.

"Bu onu sıralayacak" "Evet bu hile yapacak"Fermuarlar ve koli bandı.&# 128077; @alo_oficial @marc_coma # Dakar2020 pic.twitter.com/ICiZRijiTP

– DAKAR RALLY (@dakar) 6 Ocak 2020

2020 Dakar’ın ikinci etabı, Al Wajh’a Neom ile teknik olarak fazla karmaşık olmayan ancak çok çeşitli parkurlarla 367 kilometrelik bir rotada katıldı. Bunun boyunca sorunları olan birçok pilot vardı.

Otomobil zaferi, Arjantinli Orlando Terranova’nın (Mini) önünde İspanyol yardımcı pilot Álex Haro’nun yardımıyla yarışan De Villiers’e gitti. Carlos Sainz (Mini) ise galibin 13 dakika gerisinde altıncı oldu. Genel olarak, Terranova, ikinci sınıflandırılan Sainz’e göre 4:43 gelirle önde gidiyor.

Branch sahneyi kazanır ve Laia Sanz bir düşüşten kurtulur

Terranova, Dakar 2020’nin yeni lideri

Bisikletlere gelince, Branch sürprizi İngiliz Sam Sunderland (KTM) ve Şili Pablo Quintanilla’nın (Husqvarna) önünde, Joan Barreda (Honda) 4: 57’de altıncı sırada yaptı. Sunderland, Quintanilla’ya göre 1:18 ile genel klasmanın yeni lideri olurken, Barreda 6: 09’da sekizinci sırada.

Toyota Gazoo Racing, Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde 3 Ocak’ta başlaması planlanan 2021 Dakar Rallisi’ne dört Toyota Hilux ile katılacak. Takım, Nasser Al-Attiyah ve yardımcı pilotu Mathieu Baumel, Giniel de Villiers ve yardımcı pilotu Alex Haro ve yeni ortaklar Henk Lategan – Brett Cummings ve Shameer Variawa – Dennis Murphy’den oluşacak.

11/12/2020, 14:35 CET

2021 Dakar Rallisi

2012’den beri Dakar’da yarışan ekip, 2021’de sahada son derece deneyimli uzmanlar ve ralli baskını dünyasından görece yeni gelenlerin bir karışımına sahip olacak. Bu şekilde, TOYOTA GAZOO Racing, Henk ve Brett’in yanı sıra Shameer ve Dennis’in yanı sıra derinlik ve deneyim biriktirirken, Nasser ve Mathieu’nun yanı sıra Giniel ve Alex’in elinde güçlü bir saldırı gücüne sahip olacak. 

İlk Dakar Rallisi’nden bu yana, takımın en iyi genel sonuçları 2019’da galibiyet ve 2013, 2015, 2018 ve 2020’de dört ikincilik ve 2012 ve 2016’da iki üçüncülük oldu. 

2020’de olduğu gibi 2020’de de ikinci olan Al-Attiyah ve Baumel, 2020’de olduğu gibi takımın başına geçecek ve bu yıl Endülüs Rallisi’nde zafere ulaştılar. De Villiers ve Alex Haro, Güney Afrikalı TOYOTA GAZOO Racing pilotunun üç kez kazandığı 2019 Rally Morocco’da zaferlerinin ivmesinden yararlanmayı umuyor.

Güney Afrikalı Henk ve Brett 2021’de takıma katılacaklar. Henk’in ilk Dakar Rallisi olmasına rağmen, kısa süre önce arka arkaya ikinci kez rekabetçi Güney Afrika Kros Serileri (SACCS) unvanını aldı ve teklif edecek. Dakar’a ilk ziyaretinizden mümkün olduğunca çok şey öğrenin. Yardımcı sürücü Brett, motosiklet kategorisinde bu zorlu yarışta zaten iki kez yarıştı ve 2014 baskısında yardımsız motosikletçiler için o zamanlar Malle Moto olarak bilinen kategoride ikinci oldu.

Son olarak, Shameer ve Dennis, yine Güney Afrikalı, dört araçlık takımı tamamlıyor. Güney Afrika’daki yerel şampiyonalarda birçok zafer kazanan Shameer için bu Dakar Rallisi’ne ilk katılımı değil, TOYOTA GAZOO Racing ile ilk katılımı olacak. Yardımcı pilotu Dennis, teknik görevler üstlenen takımla zaten yarıştaydı ve yardımcı pilot olarak birkaç Güney Afrika ulusal şampiyonluğu kazandı, ancak ilk kez Dakar Rallisine katılacak.

HILUX DAKAR 

Ekip, Güney Afrika Johannesburg’daki ikonik Kyalami Grand Prix pistinin yakınındaki takım merkezinde inşa edilen ve geliştirilen Toyota Hilux’un en son sürümünü yarışacak. Mevcut model, 2018’de piyasaya sürülen, halihazırda birkaç yarışta tecrübeli olan ve orta motor, bağımsız arka süspansiyon ve dört tekerlekten çekişe sahip Hilux’u temel alıyor. Yıllar geçtikçe, otomobil önemli düzenlemelerden geçti ve Dakar Rallisi sonuçları, Hilux’u hem yolda hem de yolda ayırt eden güvenilirlik ve dayanıklılığın kanıtıdır. Takım, ilk görünümünde 2018’de üçüncü sıraya ulaştı, ardından 2019 genel galibiyeti ve 2020’de ikinci oldu. 

Yerel ekibin SACCS’ye katılımı sayesinde araç önemli ölçüde geliştirildi. Böylece, TOYOTA GAZOO Racing Dakar Team Principal Glyn Hall, yarış koşullarında Giniel ve Henk’ten gelen değerli girdilerden yararlanarak aracı sürekli olarak iyileştirebildi. 2021 için aracın konfigürasyonu ve geometrisi büyük ölçüde aynı kalacak, ancak Hilux’un yeni sürümünün her zamanki kadar rekabetçi ve güvenilir kalmasını sağlamak için süspansiyon ve doğal olarak havalandırılan V8 motorunda ayarlamalar yapılacak.

2021 Toyota Hilux’da rekabet için yapılan ana değişikliklerden biri, şimdi Toyota Hilux üretiminin en son versiyonunun bir yansımasını sunan dış tasarımla ilgilidir. Yeni Hilux 2021, etkileyici bir yeni ön tasarımı, güçlü 2.8 litrelik motor ve hem yolda hem de arazide iyileştirilmiş performansın yanı sıra daha fazla konfor, üstün donanım ve daha geniş bir model yelpazesiyle birleştiriyor. 

Euro 6d yönetmelikleriyle uyumlu yeni 2,755 cc 16 valfli DOHC dizel motor, 3400 rpm’de 150 kW / 204 DIN hp ve otomatik şanzıman ile 1600 ile 2800 rpm arasında 500 Nm tork üretir. Düz şanzımanlı versiyonlarda maksimum tork, 1400 ile 3400 rpm arasında 420 Nm’dir.

DAKAR 2021

2021 Dakar Rallisi, Suudi Arabistan’da yeniden düzenlenecek. Daha spesifik olarak, ekipler 3 Ocak’ta Cidde’den ayrılacak. 2021 güzergahı, 2020 baskısı ile benzer bir zemini geçecek, ancak organizatörler son derece rekabetçi bir yarış sağlamak için tamamen yeni bölümler vaat ettiler. Geleneksel dinlenme günü, güzergah 15 Ocak’ta biteceği Cidde’ye geri dönmeden önce 9 Ocak’ta Ha’il şehrinde gerçekleşecek. 

2021 rotasının, aynı yerde başlayan ve biten iki döngüsel etabın yanı sıra, katılımcıların yardım almak için gece kampa dönmeden yarışmak zorunda kalacakları olağan maraton etabını da içermesi bekleniyor. 

Her etabın hemen öncesine kadar katılımcılara güzergahı göstermeyecek olan 2021 baskısı için yeni bir dijital yol kitabı da tanıtılacak. Bu modalite, 2020 Dakar Rallisi’nin bazı aşamalarında test edildi, ancak şimdi norm olacak. Yeni format sadece daha fazla tahmin edilemezlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda https://goldbets.top/en-iyi-siteler/ yarış hakemleri için tüm sürecin yönetimini ve kontrolünü kolaylaştırır.

TOYOTA GAZOO Racing Dakar’ın direktörü Glyn Hall: “Özellikle yıl boyunca motor sporlarını önemli ölçüde etkileyen COVID-19 salgınıyla yaşadığımız koşullar göz önüne alındığında, Dakar Rallisinin 2021 baskısı için çok heyecanlıyız. Eğer bir değişiklik olmazsa, yarışın başlangıcı Yeni Yıl Günü olarak planlanıyor ve Güney Afrika’da inşa edilen ve geliştirilen dört parlak Toyota Hilux ile girmekten çok mutluyuz.

Nasser Al-Attiyah: “Dakar’a geri döndüğüm ve Toyota Hilux’un direksiyonuna geri döndüğüm için çok mutluyum. O araba ile 2019’da kazandık ve 2020’de ikinci olduk. Şimdi Suudi Arabistan’a dönüp tekrar zafer için savaşmanın tam zamanı. “

Giniel de Villiers: “Dakar her zaman zorlu bir olaydır ve geçen yıl Suudi Arabistan’ın yarışın sertliğini yaşadığı açıktı. Ocak ayında başlamayı dört gözle bekliyoruz ve kum tepeleri ile Suudi yamaçları arasındaki başka bir büyük mücadeleye hazırız. Hilux ile olan hisler her zamankinden daha iyi ve bu yarış için mükemmel bir arabaya sahip olduğumuza ikna oldum ”.

Henk Lategan: “Dakar’da yarışmak benim için her zaman bir rüya olmuştur. Güney Afrika’da iki şampiyonluk kazandıktan sonra bile, gezegendeki en zorlu yarışa girmek büyük saygı görüyor. Dakar’da iki kez yarışmış olan Brett’in yanımda olmasından çok memnunum. Güney Afrika’daki ulusal arazi mitinglerine katıldığım için Hilux’u çok iyi tanıyorum ve bu da çok yardımcı oluyor. ”